$121.00
30 in. Microwave Trim Kit for 1.6 cu. ft. Countertop Microwave Oven - MK2160AS
Specifications
Specifications
Details
| Extra Items | Bottom Plate |
Features
| Construction | Plastic Metal Cover |
Certifications
| Prop 65 | Standard |
Dimensions & Weight
| Width | 29.75 in. |
| Height | 19.13 in. |
| Length | 1.81 in. |
| Weight | - |
| Cutout Depth | 22-3/4 in |
| Cutout Height | 17.0 in |
| Cutout Width | 23-1/8 in |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 34.75 in. |
| Shipping Height | 24.13 in. |
| Shipping Length | 6.81 in. |
| Shipping Weight | - |
| Total of Shipping Weight | - |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.6 ft³ |
| Dimensional Weight | 6.21 lbs. |
| Total of Cubes | 0.6 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 6.21 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Maytag Appliances in Georgia.















