$1,218.00
7 Cu. Ft. Front Load Matching Dryers - CDEW7011RW
$1,218.00
Key Features
CROSLEY 7.0 Cubic Foot Front Load Electric Dryer with 11 Cycles
Hamper Door
Time Dry
Automatic Dryer
Wrinkle Prevention in White
Available from Southern Appliance, serving customers throughout Georgia.
Features
Specifications
Features
CROSLEY 7.0 Cubic Foot Front Load Electric Dryer with 11 Cycles
Hamper Door
Time Dry
Automatic Dryer
Wrinkle Prevention in White
Specifications
Product Details
| Item Long Description | CROSLEY 7.0 Cubic Foot Front Load Electric Dryer with 11 Cycles, Hamper Door, Time Dry, Automatic Dryer, Wrinkle Prevention in White |
| Item Color | White |
| Item Length | 29.0" |
| Item Width | 29.0" |
| Item Height | 41.0" |
| Item Weight | 125 |
| Item Size | Large |
| Volume | 7 |
| Dallas Inventory | 0 |
| Tampa Inventory | 0 |
| Memphis Inventory | 0 |
| Graniteville Inventory | 0 |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Crosley Appliances in Georgia.












