$1,220.00
4.5 Cu. Ft. Capacity Washer - CWW4512RW
Features
Specifications
Features
360 Wash Agitator
Deep Fill Wash Option
Presoak Option
Built in Faucet
12 Wash Cycles
Glass Lid
4.5 Cu. Ft.
Stainless Steel Wash Tub
Specifications
Product Details
| Item Long Description | CROSLEY 4.5 Cubic Foot Top Load Washer with Dual Action Agitator, 12 Wash Cycles, Stainless Steel Tub, Built-In Faucet, Glass Lid, Color: White |
| Item Color | White |
| Item Length | 28.0" |
| Item Width | 27.0" |
| Item Height | 42.0" |
| Item Weight | 140 |
| Item Size | Large |
| Volume | 4.5 |
| Dallas Inventory | 1 |
| Tampa Inventory | 0 |
| Memphis Inventory | 0 |
| Graniteville Inventory | 0 |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Crosley Appliances in Georgia.














