Profile™ Opal™ Descaling Powder 6 Pack Kit - P4DNK6CLEAN
Key Features
Powerful Cleaning Action
Enhanced Ice Performance
Available from Southern Appliance, serving customers throughout Georgia.
Features
Specifications
Features
Powerful Cleaning Action
This powerful cleaner effectively removes mineral deposits and scale build-up, restoring your ice maker to optimal efficiency.
Enhanced Ice Performance
Regular descaling ensures your Opal Nugget Ice Maker produces the highest quality, chewable nugget ice every time
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Approximate Shipping Weight | 0.5 lb |
| Net Weight | .5 lb |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 0.5 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 40.5 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 40.5 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Weights & Dimensions
| Approximate Shipping Weight | 0.5 lb |
| Net Weight | 0.5 lb |
WARRANTY
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | No Warranty |
| Warranty Notes | See written warranty for full details |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Profile Appliances in Georgia.












