Top Mount, 570 Liters (Freezer 173 Liters), Glass Shelves - TBG21JABWW
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Top Mount, 570 Liters (Freezer 173 Liters), Glass Shelves
Model: TBG21JABWW


This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Top Mount, 570 Liters (Freezer 173 Liters), Glass Shelves
Model: TBG21JABWW
Description
0 W
Available from Southern Appliance, serving customers throughout Georgia.
Specifications
Certifications
Certifications
California Prop 65
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Overall Width | 0 in |
| Approximate Shipping Weight | 231 lb |
| Net Weight | 211 lb |
FEATURES
| Dispenser | Non-Dispenser |
| Exterior Style | Free-Standing |
| Icemaker | Non-Icemaker |
APPEARANCE
| Door Swing | Hinges on Right |
| Color Appearance | White on White |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 211 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 251 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 251 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Georgia.










